Döviz Bürosu Alarm & Kamera Sistemleri

  • admin
  • 22 Kasım 2022
Döviz Bürosu Alarm Güvenlik Sistemi
Alarm Sistemi, Kamera Sistemleri,

Döviz büroları güvenlik sistemleri; Türk Lirası ve Döviz nakit paranın döndüğü ve bulunduğu yer olan döviz büroları güvenlik sistemi ihtiyacının yüksek standartlarda alarm, kamera sistemi olması gerektiği ve buna bağlı olarak döviz bürolarının hırsızlık, gasp, tırnakçılık veya soygun gibi durumlara karşı caydırıcı özelliği ve bu işlevi yanı sıra kolluk kuvvetlerinin kısa sürede olay yerine intikalini sağlayan alarm sistemlerinin gözlem merkezi ile 7/24 takip altında tutulması günümüzde standart olan bir uygulama olmaktadır. Döviz bürosu kamera sistemlerinde tercih edilen kamera, kayıt cihazları her anı yüksek görüntü çözünürlüğünde kayıt özelliği ile para alışverişini takip ederek koruma altına almaktadır.

Döviz büroları nasıl alarm sistemi kullanmalıdır.

Nakit para alışverişinde TL veya döviz cinsinden maddi varlığın yüksek olduğu döviz büroları alarm sistemleri ile güvenlik gereksinimlerini %70’a varan oranda karşılamış olmak ile beraberinde olası hırsızlık olaylarında gece ve gündüz mekan güvenliğini sesli veya sessiz bir şekilde sağlamaktadır.

 

Döviz bürolarında alarm sistemleri nasıl çalışır

Döviz borusu alarmları kablolu veya kablosuz tasarlanabilmektedir, kullanılacak dedektör/sensör tipleri mekanın metre karesi, giriş çıkış farklılığına göre değişkenlik göstermektedir. Geceleri hareket algılayıcılara ek olarak, duvar, tavan veya zeminlerden kırılarak girme ihtimaline karşı darbe şok sensörleri uygulama yapılabilmektedir. Alarm paneli sürekli alarm takip ve gözlem merkezine yönlendirilerek işyeri giriş/çıkışları, alarm durumunda polis/jandarma gibi kolluk kuvvetlerine anında haber vermekte olup; haber merkezi istenmemesi durumunda istenen telefon numaralarını arayabilme özelliği bulunmaktadır. Alarm sistemi tercihinde mekanın tipi, boyutu ve döviz bürosunun sahibinin maliyet ve performans dengesinden iyi bir şekilde analiz ederek güvenlik sistemi ekipmanlarından kısıtlamaya gitmemesi önemli olmaktadır. Uzaktan kontrol edilebilir ve düzenli takip mekanizmalı alarm sistemleri sabit telefon hattı, GSM sim kart (GPRS) özelliklerinden iletişim kurmalı, bu sayede kesintisiz bir bağlantı sağlanmalıdır.

Döviz bürolarında kamera sistemleri

oluşabilecek birçok olumsuzluktan döviz bürosu sahibini ve çalışanlarını zan altında bırakmaktan kurtarmakta olup, can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesinde, gasp, soygun gibi hırsızlık olaylarında kayıt altına aldığı görüntüler sayesinde suçun işlendiği anı ve öncesinde yapılan keşifleri kanıtlamakta, suçlunun kolluk kuvvetlerini belirlenen eşkal bilgisi ile daha hızlı yakalanmasında büyük rol oynamaktadır.  Olayın adli makamlar tarafından yargılamasında kesin kanıt niteliğinde olan; Kamera Sistemleri döviz bürolarında olması sigorta şirketleri tarafından da tavsiye edilen yegane güvenlik sistemleri olmaktadır. Ürün gruplarımız içerisinde olan; /kamera-sistemleri-fiyat-listesi/  ile her bütçeye ve ihtiyaca karşılık gelen sistemleri inceleyebilirsiniz.

Döviz bürosu kamera sistemi özellikleri

Kullanılacak olan kamera güvenlik sistemi döviz bürolarında paraya odaklanmış ve genel görüntü gösteren iki tip kameralardan oluşmaktadır. Yüksek çözünürlük kalitesi bu konuda çok büyük rol oynar, kayıt süresi minimum 6 ayı destekleyen HDD diskler kullanılmalıdır. Gece Görüşü, uzaktan kayıt ve canlı görüntü izleme, standartlar arasında yer alır.

Döviz bürosu kamera teknik özellikleri

  • 7/24 ve harekete duyarlı kayıt özelliği
  • Yüksek kalitede en az Full HD kayıt özelliği
  • Mobil Telefonlardan, PC den uzaktan anlık ve geçmiş kaydı izleme
  • Elektrik kesintilerinde aralıksız kayıt için UPS sistemi (opsiyonel)
  • En az 6 ay yüksek çözünürlükte kayıt yapması
  • Uzak bir sunucuya veya kayıt cihazına yedekleme sistemi (opsiyonel)
  • Pürüzsüz ve net gece görüş özelliği
Yorumlar :
Yorum Yazın :