Mülkiyet güvenliğinin en önemli ürünleri olan ev alarm sistemleri, kişisel güvenlik çözümleri arasında yer almaktadır. Hırsızların izinsiz giriş yaptığı mülkiyetlerde can ve mal güvenliği sağlamak amacı ile günümüzde alarm sistemi artık büyük şehirlerde başta olmak üzere her geçen gün önemini artırmaktadır. Bu nedenle DESİ herkesin rahatlıkla satın alabileceği alarm güvenlik çözümlerini sizlere en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Ev Alarm Sistemleri
Desi Ev Alarm Sistemleri

Sizlere bu yazımızda 15 yıllık resmi DESİ Alarm bayi olarak karşılaştığımız olaylardan rapor şeklinde gözlemlerimizi, ve eviniz için alarm sistemi tercihlerinizin hangisi olması gerektiği konusunda bilgilendirme sunmayı amaçlamaktayız.

Kablolu & Kablosuz Ev Alarm Sistemleri

Öncelikle Aparman daireleri ve müstakil evler ve villalar için güvenlik sistemleri kablolu ve kablosuz olarak temin edilebilmektedir. Kablolu alarm sistemleri geleneksel olarak genel kullanımda en çok rağbet gören ve tavsiye ettiğimiz alarm sistemidir. Kablosuz sistemler ise çelik kapı dışında pencerelerden oluşabilecek olumsuzluklara karşı bu noktalara kablo kirliliği olmadan camların ve mekanın korumasında uygulanan güvenlik çözümleridir.

Ev Alarm Sistemleri Avantajları

Maalesef “bizim evimize hırsız giremez”, “Kapım kilidim çok sağlam”, yada “yarın alarm taktıracağım”, “sonra takarız” diyerek alarm sistemini erteleyen veya gerek duyman kişiler hırsızlık olayı yaşanması sonucunda hem psikolojik hemde büyük mal kayıpları ile karşılaştıktan sonra alarm sistemine sıcak bakmakta ve bazılar yaşanan travma yüzünden kiralama mantığı ile çalışan bir çok alarm firmasına kontratlı bir şekilde yıllarca sürecek ödeme yükü altına girmekte ve senelere vurulduğunda da büyük bir miktar ödemek zorunda kalmaktadırlar. DESİ Alarm nasıl çalışır yazımızda sistemlerimizin kiralama olmadan çalışmasından bahsetmiştir. Şimdi yüzdelik olarak ele almamız gerekirse son 5 yıla göre apartmanda dairelerinde en çok hırsızlık olayları %75 daire kapısından, %23 cam veya pencerelerdenve geriye kalan %2 si diğer bölgelerden gerçekleşmektedir.

Ev Güvenlik Sistemleri
Ev Alarm Sistemleri

Gelişmiş Profesyone Ev Alarm Sistemleri

Apartman daireleri katlar arasında mesafeler sonucunda kategori haline getirilir, en çok hırsızlık olayı gerçekleşen katlara bodrum katı, en üst kat ve bu kata yakıt katlara arasında istatistik olarak kanıtlanmıştır, çünkü bu katlara normalde insanların giriş çıkış yapma olasılığı daha az olduğu için diğer komşularınızın hırsızı fark etmesi oldukça zordur, bu neden ile giriş katlarında kapıdan hırsızlık olayları daha az gözlenmekte ama zemin katlarda yere yakın olması veya alt kattaki komşunuzun pençelerindeki demir parmaklıklar sebebi camlardan kolay giriş yapıldığı bir çok vaka vardır.

Bodrum katlarında genel itibaren çelik kapıdan giriş olması ve cam, pençelerinde yere yakın olması sonucunda bu noktalardanda hırsızların en gözde yerleri arasında yer almaktadır. Çok nadirde olsa 2-3- 4 katlara kadar hırsızlar atık su pimaş borularından tırmanarak açık pencerelerden evlere giriş yapabilmektedirler.

Güvenlik sistemlerimizi inceleyin

Alarm ve kamera sistemleri fiyatları

ilgili sayfalarımızda ev ve işyerleri alarm kamera fiyatlarını bulabilirsiniz

Sizde eviniz için alarm sistemi almayı ertelemeyin en uygun fiyat garantisi ile DESİ Güvenlik sistemlerine 2 yıl servis garantili olarak sahip olabilirsiniz. Hangi alarm sistemini size en uygun olduğunu öğrenmek için Hangi Alarmı Seçmeliyim? sayfamızı yada canlı destek için profesyonel ekibizile desteklenen Uzmana Sor sayfamızı ziyaret edin

Yazıyı sosyal medyada paylaş veya uzmana soru sor.