İnternetsiz Kamera Sistemi Hakkında Bilgiler - Desi Alarm & Güvenlik Sistemleri

Sorulan SorularCategory: Kamera Sistemleriİnternetsiz Kamera Sistemi Hakkında Bilgiler
Kerem Belen Desialarm sordu 4 yıl önce

Müstakil evimin içine ve dış çevresine güvenlik kamerası yaptırmak istiyorum ama mekanda internet yok, kamera sistemleri internet bağlantısı ile ilgili bir kaç sorum olacak;

İnternetsiz kamera sistemleri var mı?

İnternet olmadan kamera sistemi uzaktan izlenir mi?

İnternet kesilirse kamera sistemi kayıt yapar mı?

Bu konular ile ilgili detaylı bilgi rica edeceğim.

İyi çalışmalar kolay gelsin.

1 cevap yazılmış
admin Desialarm cevapladı 4 yıl önce

Merhabalar:

Güvenlik kamera sistemlerinde ev veya iş yeri fark etmeksizin konumlandırılan kamera sistemi kayıt cihazlarında kablolu internet girişi RF45 soketi standart olarak bulunmaktadır. Modem ile kayıt cihazı arasında bu giriş, kablo vasıtası ile sağlanır. Kayıt cihazındaki bu girişi kullanıp, kamera sistemini internet vasıtası ile dünyanın neresinde olursanız olun cep telefonundan izleme imkanına sahip olursunuz.

Güvenlik kamera sistemini hiç bir şekilde dışarıdan izlenmesini istemiyorsanız kamera kayıt cihazındaki RJ45 kablosunu çıkarmanız yeterlidir.

Sabit internet hattınız yoksa ve sisteminizin uzaktan izlemek istiyorsanız 3G veya 4.5G modemler vasıtası ile kamera sistemine internet vermeniz ve uzaktan izlemeniz mümkün.

Sabit internet hattı veya 3G, 4.5G modem olmadan kesinlikle uzaktan izleme gerçekleştirilemez.

AHD veya İP tabanlı olan kamera sistemlerinde ki kayıt cihazları içinde özel HDD diskler kayıt ve hafıza işlemini yapmaktadır. İnternet ile kayıt cihazının kesinlikle bir alakası yoktur. yani İnternet olmasa bile kayıt cihazınız bulunduğu kayıt tipine göre kayıt yapmaya devam eder.

Sorunuz için teşekkür eder. iyi günler dileriz.