Komşumun elektrik kesilince alarmı çalıyor - Desi Alarm & Güvenlik Sistemleri

Sorulan SorularCategory: Alarm SistemleriKomşumun elektrik kesilince alarmı çalıyor
Kerem atmaca Desialarm sordu 7 yıl önce

Merhaba şu an yurt dışında olan komşumun başka marka bir alarmı var markasında üzerinde yazmıyor. Bu alarm elektrik kesildiğinde 10-15 dakika çalmaya başlıyor sonra Işık’ları da sönerek susuyor buna nasıl bir müdahale edebilirim.

1 cevap yazılmış
admin Desialarm cevapladı 7 yıl önce

Ev & iş yerlerinde kullanılan Alarm sistemleri büyük çoğunluğu elektrik kesintisine karşı 24 ile 48 saat arası enerji yani elektrik olmadan çalışabilen sistemlerden oluşmaktadır, Bu sistemlerin enerji (elektik) kesintisine karşı sürekli şarj durumundadırlar, herhangi bir enerji kaybında devreye otomatik olarak girmekte ve sistemin çalışmasına devam ettirmektedirler.

Alarmlar’da kullanılan Kuru şarj özellikli asitsiz aküler, 12 voltluk çeşitli amperlerde çift akü sistemi mevcuttur. Bu akülerden biri içeride bulunan alarm ana panel içinde, diğeri dışarıdaki harici siren içinde bulunmaktadır.

Sorununuzun cevabına gelirsek; yukarıda bahsettiğimiz akülerin ortalama kullanım süresi 2-3 yıl arası kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu zaman içerisinde yetkili servis tarafından alarm sisteminin her iki aküsü mutlaka değiştirilmelidir, Aksi taktirde elektrik kesintisinde alarm paneli içindeki akü kullanım ömrü dolduğundan dolayı hızlıca enerji kaybetmeye başlayacak ve sistemin artık sağlıklı bir şekilde çalışamayacağı voltaj sevisine geldiğinde bunu bir sabotaj olarak algılayıp, dışarıdaki harici sireni otomatik olarak aktif ederek çalmasını sağlayacaktır.

NOT: Bu sorunu gidermek için mutlaka komşunuz olan ev sahibine ulaşmanız gerekmektedir. dışarıdan sizin sorunu gidermesi oldukça zordur, alarmın sürekli çalmasına sebep olabilirsiniz. diğer bir çözüm ise alarm markasının yetkili servisi arayıp oradan yardım istemeniz en doğru çözüm olacaktır.

Güvenle Hoşca Kalın..