yangin-kapisi-alarm - Desi Alarm Sistemleri

Sorulan SorularCategory: Alarm Sistemleriyangin-kapisi-alarm
Erkan ışık Desialarm sordu 5 sene önce

Merhabalar ben milli eğitim bakanlığına bağlı bir pansiyonda müdür yardımcılığı yapmaktayim. Sorum sizlerinde bildiginiz gibi yangın kapılarına kilit takmak yasak ama bu icerden öğrencilerin çıkışı için büyük bir sorun oluşturmakta bizler için gece gündüz öğrenci yangın çıkışını kullanarak çıkıp gitme ihtimalini oluşturmakta.yangın kapısı acildışında ses ile uyarı verecek bir sistem arıyorum ama profesyonel bir şey olsun gizli montaj vs konu hakkında bilgi alabilirsem çok memnun olacağım iyi çalışmalar

1 cevap yazılmış
admin Desialarm cevapladı 5 sene önce

Merhabalar:

Okul, Yurt, Pansiyon, Otel gibi acil çıkış yangın kapılarının gerekli yönetmeliklerine göre kilit altına alınması yasaktır. Bu sebepten dolayı bazı hırsızlık olaylarına veya lüzumsuz yangın kapısı kullanımından kaynaklı istenmeyen olaylar meydana maalesef gelmektedir. Bu tür olayların önüne geçebilmek adına sesli ve ışıklı alarm sistemi ihtiyacı doğmaktadır.

Yurt ve pansiyonlarda öğrencilerin kilit altına alınamayan acil çıkış yangın kapılarını lüzumsuz kullanımı büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Bu tür yerlerde genel problem kapının iç taraftan rahatlık ile açılması, öğrenci veya bazı şahısların okul, yurt, pansiyon gibi yerlerde tüketilmesi yasak olan sigara ve benzeri ürünlerini tüketimini ve bunlardan kaynaklanan yangın, hırsızlık vs. gibi olayların meydana gelmesine olanak sağlanmaktadır.

Alarm Sistemlerimiz profesyonel ve yarı profesyonel olmak üzere iki grupta üretilmektedir.

Profesyonel alarm modellerimiz tekbir ana merkezden kontrol edilen acil çıkış kapılarından gelen sinyallerini değerlendiren kablolu sistemlerdir. Alarm paneli bekçi veya müdüriyet odası gibi yerlere konumlandırmaktadır. Standart panelimizin üzerinde 6 adet zone yani alan bulunmakta, bu alanlar 11 zone’ye kadar artırılabilmektedir. Bu zone’ler hangi kapının açıldığını ilgili kişiye bilgisini sunmakta, aynı zamanda açılan yangın kapısı veya acil çıkış kapısında siren çalmaktadır.

https://www.desialarmsistemleri.com/desi-alarm-profesyonel-sistemler/

Yarı profesyonel sistemler tekil yani merkezi olmayan tek bir kapıya uygulanan genelde kablosuz pil ile çalışan, her türlü kapıya uygulanabilen alarm modelleridir. Bu tip sistemler çoklu acil çıkış kapıları için uygun değildir.

Yangın Çıkış Kapısı Alarm Sistemleri