Hırsızlara Karşı Alarm Sisteminin Önemi

  • admin
  • 30 Ocak 2023
Hırsız Alarm Güvenlik Sistemleri
Alarm Sistemi,

Hiç şüphesiz ki hırsızlık olaylarının önlemesi konusunda alarm sistemlerinin %98’lik caydırıcılık özelliği ile en önemli faktörlerden biri olması tesadüf değildir. Buna karşılık hırsızlara karşı alarm sisteminin önemi ve ev ve işyeri hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmesi için alınabilecek önlemleri sizin için sıraladık.

Alarm güvenlik sistemleri evimizi, işyerimizi her türlü yaşam alanı ile işletmeler için gerekli elektronik güvenlik çözümü olmaktadır. Yüksek ses seviyesine sahip olan, telefon aramalı veya alarm takip gözlem merkezi ile sürekli bağlantı olan bu sistemler olay daha oluşman hırsızların yönünü değiştirmesinde büyük rol oynamaktadır.

Zannedildiğinin aksine demir parmaklık, otomatik kepenk veya panjur, sağlamlaştırılmış kilit yapısı, kamera sistemleri gibi faktörler hırsızlık girişlerinin sadece giriş esnasındaki zamanı çok kısa bir süreliğine uzatmak olup; hırsızlık olayının önüne geçemeyen ek güvenlik önlemleri olmaktadır. Az önce bahsettiğimiz ek önlemler alarm sistemlerinden sonra alınabilecek arasında yer almaktadır. Yani bir mekan veya mesken koruma altına alınmak isteniyorsa alarm sisteminin ilk tercih edilmesi ve sonrasında bu korumayı daha güçlü hale getirmek için diğer önlemlerin alınması büyük önem arz etmektedir.

Ev veya işyerlerinde hırsızlık olaylarına karşı asıl yapılması geren ve alınacak önlemlerin ilk başında olan alarm güvenlik sistemleri önemi yurttaşlarımız tarafından bilinmemekte veya yanlış yönlendirmeler sonucu maalesef birçok aile veya işletme sahibi maddi ve manevi, hatta can güvenliği konusunda korumasız kalmaktadır.

Akıllı Alarm Sistemi

Neden alarm sistemlerini tercih etmeliyiz.

  • Hırsızlık olaylarına karşı alarm sistemleri en kolay güvenlik hizmeti sağlayan teknoloji aletlerdir.
  • Hızla gelişen ve yenilikler getiren teknolojinin en güvenli, güvenlik sistemleridir.
  • Alarm sistemleri etrafa siren sesini yayarak acil alarm çağrısının etrafa kadar yayılmasını sağlar.
  • Kablolu veya kablosuz birçok dedetör sistemi ile her mekanı korumayı amaçlamaktadır.
  • Demir parmaklıklara hapis olmanızı engeller ve size daha konforlu ve daha güvenli bir hayat sağlar.

Üstelik bütün özellikler sadece bu değil, siz uzaklarda olsanız bile profesyonel alarm sistemleri telefon arama özelliği ile alarm anında sizleri bilgilendirmekte olup; üstelik ek hiçbir aylık veya yıllık ücret olmadan kendi güvenliğinizi Desi Alarm Sistemleri sağlamak mümkün olmaktadır.

Alarm sistemine uzaktan müdahale etme

Hırsızlara karşı alarm sisteminin önemiden kaynaklı bir çok yeni nesil alarm sisteminde olduğu gibi Desi Alarm modelleri arasında uzaktan alarm aktif etme ve devre dışı bırakma özelliği bulunmaktadır. Alarm sisteminizi devreye almayı unutsanız bile cep telefonundan mobil uygulama üzerinden uzaktan alarm sistemini devreye alabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
Ayrıca diğer sizin belirlediğiniz kişilerin giriş ve çıkışlarını gözlem altına alabilir, anlık bildiğimler ile zaman sınırı olmadan mekan/mesken güvenliğini en üst noktaya çıkarabilirsiniz.

Yorumlar :
Yorum Yazın :